czym ocieplić garaż blaszany od środka
Konsultant klienta

Jak ocieplić garaż blaszany krok po kroku?

Nie ulega wątpliwości, że ocieplenie garażu może znacząco wpłynąć na komfort użytkowania, szczególnie jeśli zamierzamy z niego korzystać w chłodniejszych miesiącach. Dobrze wykonana izolacja jest w stanie utrzymać stabilną temperaturę wewnątrz, co jest niezwykle ważne, gdy przechowujemy w nim cenne przedmioty, mogące ulec zniszczeniu w związku ze spadkiem temperatur. W poniższym artykule dowiesz się, jak ocieplić garaż blaszany krok po kroku.

Czym ocieplać garaż blaszany?

Zanim rozpoczniemy przygodę z procesem ocieplania garażu blaszanego, to warto upewnić się, że posiadasz wszelkie narzędzia i materiały, niezbędne do wykonania zadania w należyty sposób. Do ocieplenia blaszanego garażu należy przygotować:

 • izolację termiczną (wełna mineralna lub pianka poliuretanowa),
 • folię paroizolacyjną,
 • materiały do montażu (taśma klejąca, wkręty),
 • narzędzia (nóż, piła, wiertła, poziomica).

Jak ocieplać garaż blaszany?

Jeśli posiadasz wszystkie niezbędne przedmioty, możesz zabrać się do zabiegu ocieplania swojego blaszaka. Poniżej zamieszczamy instrukcję krok po kroku, dzięki której cała operacja powinna pójść sprawnie oraz bez większych problemów.

 1. Upewnij się, że Twój garaż jest czysty i suchy. Usuń wszelkie przedmioty, które mogą przeszkadzać Ci w procesie ocieplania.
 2. Przyklej folię paroizolacyjną do powierzchni ścian oraz sufitu. Ten materiał jest niezbędny w zapewnieniu zabezpieczenia przed wilgocią oraz kondensacją.
 3. Kolejnym krokiem jest przygotowanie izolacji. Jeśli korzystasz z wełny mineralnej, dotnij ją do odpowiednich rozmiarów, aby pasowała do przestrzeni ocieplanych miejsc w garażu. Z kolei, w przypadku użycia pianki poliuretanowej, możesz ją finalnie wygładzić za pomocą odpowiedniego narzędzia, aby zachować estetyczny efekt.
 4. Umieść izolację na ścianach oraz suficie, oraz upewnij się, że dobrze przylega w każdym miejscu. Możesz ją przytrzymać za pomocą wcześniej przygotowanych taśm klejących lub specjalnych wkrętów do izolacji.
 5. W kolejnym kroku sprawdź, czy izolacja jest równomiernie rozłożona oraz nie ma żadnych ubytków, w których zimne powietrze może przedostać się do garażu.
 6. Dodatkowo, jeśli chcesz zabezpieczyć izolację przed uszkodzeniami, możesz pokryć ją dodatkową warstwą folii ochronnej lub płytami GK.
 7. Na samym końcu dajemy Ci pełną dowolność w wykończeniu ścian. Możesz je pomalować, dodać oświetlenie lub zamontować półki.

Mamy nadzieję, że cały proces odbył się bezproblemowo. Jeśli marzysz o miejscu do majsterkowania lub organizowania narzędzi, to koniecznie sprawdź ofertę Blach Trans na stronie internetowej. Znajdziesz na niej m.in. garaże blaszane, kojce dla psów, oraz domki ogrodowe. Zapraszamy!

BLACH-TRANS

Jesteśmy polską firmą, zajmującą się produkcją rozwiązań w zakresie produktów takich jak garaże blaszane, hale magazynowe, wiaty blaszane, kojce dla psów, domki ogrodowe, bramy garażowe oraz wszystkich innych lekkich konstrukcji stalowych na indywidualne zamówienie klienta.