4 1 - Jak wybrać odpowiednią wielkość garażu blaszanego?
Konsultant klienta

Jak wybrać odpowiednią wielkość garażu blaszanego?

W ostatnich latach garaże blaszane zyskały na popularności ze względu na swoją trwałość, łatwość montażu i relatywnie niskie koszty. Jednak, aby móc w pełni cieszyć się korzyściami płynącymi z tej konstrukcji, musisz dobrać odpowiednią wielkość. To zadanie może stanowić wyzwanie dla osób planujących zakup. Właściwa wielkość ma znaczenie dla komfortowego przechowywania pojazdów oraz innych przedmiotów. Jak zatem wybrać odpowiedni garaż blaszany? Tym tematem zajmiemy się w poniższym artykule!

Co jest najważniejsze w trakcie wyboru wielkości garażu?

Najważniejsze, o czym musisz pamiętać w trakcie wyboru wielkości garażu, to fakt, iż musi być on dostosowany do Twoich indywidualnych potrzeb. Nie jest to nic odkrywczego, niemniej jednak wiele osób zapomina o tym w momencie planowania zakupu. Klasyczny garaż blaszany ma zazwyczaj wymiary około 3×6 m. Jest to wystarczająca przestrzeń do przechowywania jednego średniej wielkości auta osobowego. Często jednak pojazd ma inne wymiary. Masz SUV-a lub minivana? W takiej sytuacji z pewnością będziesz potrzebować dodatkowej przestrzeni. Nie możesz opierać się na klasycznych wymiarach – musisz zastanowić się, jakich wymiarów musi być konstrukcja.

Planując zakup garażu blaszanego, zwróć uwagę na 3 główne wymiary: szerokość, długość i wysokość. Wszystkie z nich muszą być takie, aby umożliwiać Ci swobodne parkowanie, wsiadanie i wysiadanie z samochodu. W związku z tym zmierz szerokość auta z otwartymi drzwiami. Jeśli chodzi o długość, to blaszak powinien być na tyle długi, abyś mógł swobodnie poruszać się wokół auta. Pozostaje jeszcze wysokość. W tym przypadku, aby nie popełnić błędu, zmierz auto z otwartym bagażnikiem.

Oprócz wymiarów pojazdu pamiętaj także o innych czynnikach. Zazwyczaj garaż blaszany jest miejscem, w którym przechowujesz rowery, sprzęt ogrodowy czy narzędzia. Uwzględnij je w swoich planach. Lubisz majsterkować? Jeśli tak, to także przyda Ci się dodatkowa przestrzeń.

Garaż blaszany z otwartymi drzwiami

Jakie są wymiary garaży blaszanych?

Oferta garaży blaszanych na rynku jest bardzo bogata. Dostępne są różne rozmiary, które możesz dobrać do swoich preferencji i potrzeb. Wyróżniamy:

  • jednostanowiskowy garaż – jak już wspomnieliśmy taka konstrukcja ma wymiary ok 3×6 metrów. Jest to zazwyczaj odpowiednia przestrzeń dla przeciętnego samochodu osobowego;
  • dwustanowiskowy garaż – te konstrukcje są nieco większe, ponieważ w założeniu mają pomieścić dwa pojazdy. Wymiary dwustanowiskowego garażu wynoszą zazwyczaj 6×7 metrów.
  • trzystanowiskowy garaż – jest to opcja dla rodzin, które posiadają więcej niż 2 samochody lub dla kogoś, kto oprócz przechowywania pojazdu, chce mieć również przestrzeń do majsterkowania. Szerokość takiego garażu wynosi ok. 9 metrów, z kolei długość od 6 do 8 metrów.

Pamiętaj jednak, że te wymiary są orientacyjne. Szczegóły poszczególnych konstrukcji znajdziesz z pewnością w opisie na stronie producenta. Oprócz tych klasycznych istnieją także garaże blaszane o niestandardowych wymiarach.

Nie jesteś pewny, czy wybrać garaż jedno- czy dwustanowiskowy? Poznaj porady naszych ekspertów!

Najpoważniejsze błędy przy wyborze wielkości garażu blaszanego

Podczas podejmowania decyzji dotyczącej wielkości garażu blaszanego, istnieje wiele potencjalnych błędów, które mogą prowadzić do niezadowolenia z zakupu. Jednym z najczęstszych i najbardziej problematycznych jest niedocenienie przyszłych potrzeb. Często ludzie przy zakupie garażu kierują się jedynie obecnymi wymaganiami co do ilości pojazdów do przechowywania. Jednakże zapominają o ewentualnych zmianach sytuacji życiowej, które mogą wymagać większej przestrzeni.

Wyobraź sobie sytuację, w której decydujesz się na zakup garażu o minimalnych wymiarach, ponieważ aktualnie posiadasz tylko jeden samochód. Jednakże, po kilku latach Twoje potrzeby mogą się zmienić. Możesz nabyć dodatkowy pojazd dla siebie lub członków rodziny, lub też zdecydować się na zakup większego samochodu. Zakup większej konstrukcji może oszczędzić Ci kłopotów i konieczności inwestowania w rozbudowę lub wymianę garażu.

Innym powszechnym błędem jest brak dokładnego pomiaru wymiarów pojazdów. Często osoby planujące zakup garażu opierają swoje decyzje na ogólnych założeniach co do wielkości swoich pojazdów, nie biorąc pod uwagę konkretnych wymiarów. Jednakże, każdy samochód może się nieco różnić pod względem długości, szerokości i wysokości, co może znacząco wpłynąć na potrzebną przestrzeń wewnątrz garażu.

Kiedy już będziesz gotowy do zakupu, wejdź na stronę Blachtrans i wybierz dla siebie idealny garaż blaszany. Pamiętaj, że zawsze chętnie pomożemy Ci z doborem idealnej konstrukcji!

BLACH-TRANS

Jesteśmy polską firmą, zajmującą się produkcją rozwiązań w zakresie produktów takich jak garaże blaszane, hale magazynowe, wiaty blaszane, kojce dla psów, domki ogrodowe, bramy garażowe oraz wszystkich innych lekkich konstrukcji stalowych na indywidualne zamówienie klienta.