jak nauczyć psa siedzieć w kojcu
Konsultant klienta

Jak przyzwyczaić psa do kojca?

Nawet jeśli spędzasz dużo czasu ze swoim pupilem, bywają momenty, w których będziesz musiał umieścić psa w kojcu. Czasami takim powodem mogą być częste wyjazdy, nadpobudliwość psa bądź wiele innych czynników, które zmuszą cię to tego, by zastanowić się nad zewnętrznym miejscem, w którym twój zwierzak będzie miał strefę tylko dla siebie. Zastanawiasz się, jak przyzwyczaić psa do kojca? Zapraszamy do lektury!

Kojec to niezwykle ważne miejsce dla psów pozostających poza domem, gdyż chroni je przed wpływem niekorzystnych warunków klimatycznych.

Jak nauczyć psa wchodzenia do kojca? Nauka psa by przyzwyczaił się do swojego nowego miejsca, nie jest trudna i w pewnym sensie przychodzi zwierzęciu instynktownie. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka elementów, które mogą ten proces usprawnić i pomóc zarówno tobie, jak i twojemu czworonożnemu przyjacielowi odnaleźć się w nowych warunkach.

Spis treści:

jak nauczyć psa wchodzenia do kojca

Jak nauczyć psa wchodzenia do kojca?

Wiele osób nie wie, jak nauczyć psa wchodzić do kojca. Jeśli twój pies nie jest przyzwyczajony do odosobnienia, musisz go do tego stopniowo przygotować. Możesz zacząć od zamknięcia go na chwilę w pokoju, po czym wrócisz do niego i pochwalisz go za dobre zachowanie.

Nauka leżenia w legowisku

Warto jasno określić psu, gdzie jest jego legowisko i gdzie powinien spać, by nie wchodził na łóżka domowników lub na inne meble tapicerowane. Pokaż miejsce, w którym ma leżeć i naucz go, by wracał tam za każdym razem, gdy mu to zasygnalizujesz. Natomiast, jak przyzwyczaić szczeniaka do kojca? Najlepiej jest uczyć psa od maleńkości, zostawiając go w określonym miejscu i chwaląc go za pozostanie w nim.

Przyzwyczajanie do kojca

Nie wiesz, jak przyzwyczaić psa do kojca? Pies powinien być przyzwyczajany do kojca od szczenięcych lat. Starsze psy mogą wykazywać upór w nauce, szczególnie jeśli były przyzwyczajone do przebywania w mieszkaniu i spania z opiekunem w jednym łóżku. W takich przypadkach przyzwyczajanie psa może zająć trochę dłużej, ale nie jest to niemożliwe.

Niemniej jednak aby przyzwyczaić psa do kojca, będziesz potrzebował wielu smakołyków. Zalecamy poprowadzenie psa do budy, następnie nagrodzenie go i zamknięcie w kojcu. W przypadku szczeniąt wystarczy postąpić tak tylko kilka razy, a polecenie zostanie przez nie zapamiętane. Jeśli pies nauczony jest spać na kanapie, zalecamy przeniesienie go w ciągu dnia przed budę, a później do budy lub przed kojec i później do kojca. Następnie możesz zacząć go stopniowo do tego przyzwyczajać.

Niezależnie od tego, czy uczysz psa osamotniania, korzystania z budy czy kojca, ważna jest cierpliwość. Niektóre psy szybko się przyzwyczajają, inne zaś wymagają więcej czasu i uwagi. Dlatego konieczne jest ciągłe powtarzanie, aby zrozumiał, że kojec jest jego miejscem i schronieniem. Sprawdź również kojce dla psów!

BLACH-TRANS

Jesteśmy polską firmą, zajmującą się produkcją rozwiązań w zakresie produktów takich jak garaże blaszane, hale magazynowe, wiaty blaszane, kojce dla psów, domki ogrodowe, bramy garażowe oraz wszystkich innych lekkich konstrukcji stalowych na indywidualne zamówienie klienta.