jak postavit zahradni domek - Jak zbudować domek ogrodowy?
Konsultant klienta

Jak zbudować domek ogrodowy?

Domki ogrodowe są nie tylko piękną ozdobą, ale i praktycznym miejscem, które może być wykorzystywane do przechowywania narzędzi, kosiarek, mebli ogrodowych, grilla, sprzętu ogrodowego i innych artykułów użytkowych.

Pozwolenie na budowę domku ogrodowego – tak czy nie?

Małe budynki, które obejmują zwykłe domy ogrodowe, nie wymagają pozwolenia na budowę, lecz muszą zostać zgłoszone. Dotyczy to domków ogrodowych o łącznej powierzchni do 35 m2 powierzchni zabudowanej.

Fundament pod budowę

W pewnych przypadkach fundamenty są niezbędne, a w innych kompletnie niepotrzebne. Zależy to od tego, jaki typ domu planujesz umieścić na swojej posesji. Jeśli w grę wchodzi mniejszy domek, fundamenty nie mają znaczenia, co oznacza, że można je zastosować, ale nie trzeba. W przypadku większych domków należy zadbać o dobre fundamenty, na których bezpiecznie będzie można umieścić konstrukcję.

Domki ogrodowe można zbudować samodzielnie bądź też zlecić to ekspertom

  • samopomoc
  • za pośrednictwem firmy

1. Samodzielne budowanie domku ogrodowego

Wiele osób samodzielnie buduje domki ogrodowe. Nie da się ukryć, że nie jest to zadanie łatwe, gdyż jest to bardzo wymagające pod względem fizycznym i czasowym. Jest to wysiłek, nie dla każdego, wymaga odwagi, determinacji i dużo siły. Dlatego też zalecamy pozostawienie budowy domków bardziej doświadczonym jednostkom.

Jeśli jednak planujesz zbudować domek ogrodowy samodzielnie, będziesz potrzebował wystarczającej ilości czasu, umiejętności, narzędzi, materiałów budowlanych lub wszelkich uzgodnień. Jednak przed rozpoczęciem budowy należy zastanowić się, w jakim celu będziesz wykorzystywał dany budynek i dopiero wtedy wybrać jego specyfikę by odpowiadał on twoim wymaganiom.

2. Budowa domku ogrodowego przez eksperta

Jeśli wybierzesz firmę, która na zlecenie wykona dla ciebie domek ogrodowy, możesz zaprojektować go ze wszystkimi szczegółami oraz według swoich możliwości finansowych i oczekiwań. Możesz określić dokładną wielkość, rozmieszczenie drzwi i okien, grubość ścian, rodzaj podłogi, dachu, kolor itp.

Zalety budowy domu przez profesjonalistów:

  • konsultacje z ekspertami i pomoc przy właściwym wyborze materiałów i projektu
  • wybór różnych kształtów, wymiarów, konstrukcji
  • montaż domu przez ekspertów
  • oszczędność czasu i nerwów

Pozostaw montaż domku ogrodowego ekspertom, którzy mają wieloletnie doświadczenie, minimalizując ryzyko potencjalnego zagrożenia życia i zdrowia.

BLACH-TRANS

Jesteśmy polską firmą, zajmującą się produkcją rozwiązań w zakresie produktów takich jak garaże blaszane, hale magazynowe, wiaty blaszane, kojce dla psów, domki ogrodowe, bramy garażowe oraz wszystkich innych lekkich konstrukcji stalowych na indywidualne zamówienie klienta.