z czego zrobić podłogę w kojcu dla psa
Konsultant klienta

Jak prawidłowo zakotwiczyć kojec dla psa?

Nie wiesz, jak zrobić kojec dla psa? Jeżeli jesteś właścicielem dużego psa i zastanawiasz się nad zakupem kojca idealne dopasowanego do jego rozmiaru i charakteru, jesteś we właściwym miejscu. Kojec jest miejscem, w którym pies powinien czuć się bezpiecznie i swobodnie, dlatego najlepiej zacząć przyzwyczajać go do tej przestrzeni od najmłodszych lat. Z początku twój czworonożny przyjaciel może czuć się osamotniony, więc ważne jest, byś często go odwiedzał i zapewnił mu zabawki, które dobrze mu się kojarzą. Z czasem przyzwyczai się do kojca i będzie go traktował jak swoją strefę prywatną, wracając tam chętnie wtedy, gdy będzie chciał odpocząć.

Spis treści:

jak zrobić kojec dla psa

Jak prawidłowo zakotwiczyć kojec dla psa?

Podstawą jest umieszczenie kojca w miejscu o płaskiej powierzchni. Pierwsza warstwa musi składać się z podłoża, którego pies nie zdoła przekopać, może to być betonowa płyta, podkłady, kostka brukowa lub co najmniej 4 płytki o grubości min. 30 × 30 cm, na których można umieścić kojec.

Jak zakotwiczyć kojec dla psa? Zakotwiczenie odnosi się do przymocowania kojca do podłoża za pomocą śrub i kołków. Najpierw osadzamy w ziemi kotwy gruntowe, a następnie przykręcamy do nich kojec. Po montażu konstrukcja powinna być stabilna i nieruchoma.

Każdy kojec powinien składać się z trzech zabezpieczonych ścian, tak aby chronić zwierzę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, takimi jak wiatr czy deszcz. Przednia ściana powinna być odsłonięta i wyposażona w metalowe szczeble bądź profile z drzwiami, które umożliwiłyby wypuszczanie czworonoga. Kojec musi być wystarczająco duży, aby zapewnić psu niezbędną wygodę. Dodatkowo nasze kojce wyposażone są w miski obrotowe, które umożliwiają podanie karmy bez potrzeby otwierania drzwi kojca.

Ważnym elementem konstrukcji kojca jest dach, ponieważ chroni on psa przed złą pogodą. Oferujemy blaszane, lekko pochylone dachy, dzięki którym ani woda, ani śnieg nie będą zalegać na jego powierzchni. Warto też pomyśleć o umieszczeniu wewnątrz kojca budy lub legowiska by twój podopieczny miał miejsce, w którym będzie mógł spokojnie spać.

Z czego zrobić podłogę w kojcu dla psa?

Wiele osób, zastanawia się nad tym, czym wyłożyć kojec dla psa, aby pies czuł się w nim dobrze. Warto wspomnieć, iż podłoga w kojcu dla psa może zostać wykonana z dowolnego materiału, lecz zalecamy wybór połowy z betonu a pozostałej części z drewna. Spowodowane jest to tym, że drewno ogrzeje zwierzę podczas zimy, a beton schłodzi latem. Ponadto oba te materiały nie są aż tak bardzo podane na zniszczenie.

Jak zrobić kojec dla dużego psa?

W kwestii rozmiaru kojca warto kierować się wielkością i liczbą psów, które pragnie się w nim umieścić. Pod uwagę należy wziąć również przestrzeń wokół budy, która powinna zostać umieszczona wewnątrz kojca. Najlepszym wyborem są kojce o wymiarach 2 × 3 m lub 2 × 4 m, które sprawdzą się w przypadku praktycznie każdej rasy. Zapoznaj się z kojcami dla psów!

BLACH-TRANS

Jesteśmy polską firmą, zajmującą się produkcją rozwiązań w zakresie produktów takich jak garaże blaszane, hale magazynowe, wiaty blaszane, kojce dla psów, domki ogrodowe, bramy garażowe oraz wszystkich innych lekkich konstrukcji stalowych na indywidualne zamówienie klienta.