Spis treści:
Nie od dziś wiadomo, że garaże są jednym z głównych miejsc, które przyciągają złodziei, gdyż przechowujemy tam nie tylko samochody, ale i różnego rodzaju przedmioty i narzędzia przedstawiające większą lub mniejszą wartość. Są to jednak nasze dobra i warto o nie zadbać, dlatego też w dzisiejszym artykule skupimy się na sposobach zabezpieczenia garażu przed nieproszonymi gośćmi oraz dowiemy się, jak zabezpieczyć garaż.
Spis treści:
- Jak zabezpieczyć garaż przed kradzieżą?
- Co w takim razie polecamy?
- Bezpieczeństwo
- Zabezpieczenia elektroniczne
- Dodatkowe ubezpieczenie
Jak zabezpieczyć garaż przed kradzieżą?
Wiele osób w dzisiejszych czasach, zastanawia się, jak zabezpieczyć garaż przed kradzieżą. Podstawowe bezpieczeństwo garażu spoczywa na rodzaju zamka zabezpieczającego bramę wjazdową. Warto unikać zamków tanich i niskiej jakości, gdyż ich usunięcie nie sprawi złodziejowi żadnego problemu, a dodatkowo może go zachęcić możliwością szybkiego i prostego rabunku.
Wybierając zamek, warto kierować się klasą bezpieczeństwa, np. 3 klasa jest w stanie wytrzymać siłę łomu lub młota przez co najmniej 5 minut, zaś zamki 4 klasy bezpieczeństwa mogą wytrzymać pod naporem wiertła elektronicznego przez około 10 minut. Dlatego wybór klasy wpływa bezpośrednio na odpowiednie zabezpieczenie garażu.
Co w takim razie polecamy?
Umieszczając zamek wysokiej jakości zarówno w garażu, jak i w bramie wjazdowej, dbasz o bezpieczeństwo swojej własności. Odpowiednia kombinacja zamków zależy od rodzaju bram i drzwi, więc aby zwiększyć bezpieczeństwo, dodaj kłódkę do wkładki zabezpieczającej.
Bezpieczeństwo
Często przechowujemy w garażu przeróżne narzędzia, które z łatwością mogą pomóc złodziejowi w dalszej grabieży. Warto takie rzeczy trzymać pod kluczem, by zniwelować ryzyko ich użycia przez niepowołane osoby. Sejfy są wyjątkowo odporne na wiercenie i inne zepsucia. Nie zaleca się trzymania narzędzi w szafce w garażu, ponieważ to one mogą pomóc złodziejowi w dalszym postępowaniu.
Zabezpieczenia elektroniczne
Dobrym pomyłem, jest zainstalowanie fotokomórek, kamer lub alarmu na baterie, ponieważ jest to świetne zabezpieczenie garażu przed próbą wtargnięcia. Większość garaży wewnętrznych nie dysponuje właściwym zasilaniem, przez co nie można w nich zastosować pełnego alarmu, co skutkuje tym, że musimy ograniczyć się do alarmów zasilanych przez baterie. Pamiętaj, że nawet atrapa kamery czy czujnika może skutecznie zniechęcić złodzieja do kradzieży.
Jeżeli zaś twój garaż połączony jest z domem bądź posiada niezbędne zasilenie umożliwiające zastosowanie dobrego urządzenia zabezpieczającego, warto zainwestować w takie, które zadzwoni na twój telefon komórkowy lub wyśle ci wiadomość SMS w przypadku podejrzanego działania wewnątrz twojego garażu. Nie ma sensu używać brzęczących alarmów, które prawdopodobnie i tak nikogo nie odstraszą.
Dodatkowe ubezpieczenie
Kolejnym elementem, lecz niezaprzeczalnie jednym z najważniejszych jest ubezpieczenie garażu, które pozwoli ci, odzyskać koszty skradzionych przedmiotów, a dodatkowo może pokryć kwoty związane z naturalnymi czynnikami, takimi jak pożar, burza, śnieg czy powalone drzewa. Garaż może być ubezpieczony jako oddzielny podmiot lub ubezpieczenie może być zastosowane do elementów garażu takich jak drzwi, okna lub narzędzia przechowywane w środku.
Na koniec warto też wspomnieć, że o bezpieczeństwo twojego garażu może zadbać zewnętrzna firma ochroniarska, która zareaguje, gdy tylko ktoś niepowołany zacznie kręcić się wokół twojej posesji.