jak samemu zrobić kojec dla psa
Konsultant klienta

Jak samemu zrobić kojec dla psa?

Musisz wiedzieć, że kojec dla psa, to przydatne oraz funkcjonalne rozwiązanie, które zapewni Twojemu pupilowi bezpieczeństwo oraz wygodę. Niewątpliwie najlepszym oraz najpewniejszym rozwiązaniem jest zakup odpowiedniej wielkości kojca dla psa, który charakteryzuje się wysoką jakością, oraz dzięki któremu będziesz mieć pewność, że Twój psiak ma komfortowe i bezpieczne miejsce do odpoczynku. Jednak jeśli jesteś miłośnikiem majsterkowania i szukasz taniego sposobu na wykonanie kojca, poniżej umieszczamy instrukcję krok po kroku, dzięki której stworzysz własnoręczny kojec.

Jakie narzędzia i materiały są potrzebne do wykonania kojca dla psa?

Jeśli zastanawiasz się, z czego wykonać kojec dla psa i jakie narzędzia, są do tego potrzebne, to poniżej zamieszczamy listę narzędzi oraz materiałów, dzięki którym bezproblemowo wykonasz konstrukcje:

 • piła do drewna,
 • wkrętarka (ew. śrubokręt),
 • młotek,
 • taśma miernicza,
 • poziomica,
 • opcjonalnie: pędzel i farba,
 • deski drewniane (odpowiedniej długości i szerokości, do wykonania ścian oraz zadaszenia),
 • płytka drewniana lub deski (do wykonania podłogi),
 • drewniane listwy lub kątowniki (do wykonania wzmocnienia oraz łączeń),
 • zawiasy i zamek (do wykonania drzwiczek),
 • materiał do wyścielenia (np. dywanik lub poduszki).

Jak zrobić kojec dla psa?

Jeśli posiadasz już wszystkie materiały oraz narzędzia, zachęcamy do podążania krok po kroku wedle naszych instrukcji.

 1. W pierwszym kroku sprecyzuj, jak duży ma być kojec oraz gdzie zamierzasz go umieścić. Przygotuj prowizoryczny plan i szkic, określający wymiary oraz strukturę, aby łatwiej było Ci podążać w następnych krokach.
 2. Krok drugi będzie wymagał od Ciebie najwięcej uwagi, ponieważ opiera się na cięciu oraz składaniu. Za pomocą piły dotnij deski na odpowiednie wymiary dla Twojego projektu. Używając drewnianych listew lub kątowników zmontuj ścianki boczne, łącząc deski pionowo. Upewnij się, czy są stabilne i proste, przy wykorzystaniu poziomicy. Przymocuj deskę na górze ścianek bocznych, tworząc dach. Zapewni to ochronę przed deszczem i słońcem.
 3. Umieść deskę na spodniej części kojca, zapewniając komfortowe podłoże. Możesz ją również przymocować do listew na ściankach bocznych. Następnie w odpowiednim miejscu przymocuj zawiasy do jednej ze ścianek bocznych, w celu montażu drzwiczek. Upewnij się, że działają one sprawnie oraz są odpowiednio wytrzymałe.
 4. W celu wykończenia oraz dekoracji możesz pomalować lub polakierować drewno. Jest to wskazane, aby zapewnić estetyczny wygląd, a zarazem ochronę przed warunkami atmosferycznymi.

Samodzielne zrobienie kojca dla psa to satysfakcjonujący projekt, który dostarcza komfortu i bezpieczeństwa Twojemu pupilowi. Jeśli jednak zadanie wydaje się zbyt trudne, lub nie posiadasz odpowiednich narzędzi, pamiętaj, że zawsze możesz skorzystać z szerokiej oferty produktowej kojców dla psa na stronie internetowej Blach Trans!

BLACH-TRANS

Jesteśmy polską firmą, zajmującą się produkcją rozwiązań w zakresie produktów takich jak garaże blaszane, hale magazynowe, wiaty blaszane, kojce dla psów, domki ogrodowe, bramy garażowe oraz wszystkich innych lekkich konstrukcji stalowych na indywidualne zamówienie klienta.