garaż blaszany zimą
Konsultant klienta

Czy garaże blaszane można stawiać zimą?

Często zdarza się tak, że myślimy nad zakupem blaszanego garażu, aby mieć gdzie schować auto zimą. Mając swoją działkę, postawienie takiego garażu nie stanowi żadnego problemu, a dodatkowo jest o wiele łatwiejsze niż np. budowa garażu murowanego.

Zastanawiamy się, zbieramy się do tego powoli, aż w końcu sami padamy ofiarami żartu „zima zaskoczyła drogowców”. Jednak czy faktycznie zimą już jest za późno, aby postawić taki garaż? Może istnieją jakieś rozwiązania dla “spóźnialskich”, aby mieć jeszcze garaż w tym sezonie zimowym? Zapraszamy do lektury!

Zimowe warunki a montaż garażu blaszanego

Zima kalendarzowa, a to, jak wygląda pogoda w konkretnych dniach, to dwie zupełnie różne sprawy. Czasami na święta możemy liczyć na piękny, biały puch, a czasami na kilka stopni na plusie widocznych na termometrach. Dlatego to, czy garaże blaszane można stawiać zimą, zależy jedynie od pogody.

Kiedy można stawiać taki garaż? Najlepiej, jeśli temperatura jest na plusie, a na ziemi nie ma roztopów, a podłoże jest suche. W minusowych temperaturach również można postawić garaż blaszany, jednak warunkiem będzie brak śniegu i lodu. Firmy budowlane są przygotowane także na pracę w zimowych warunkach, dlatego nie będzie to stanowiło problemu.

Odpowiedni grunt to podstawa

Najważniejsze w montażu blaszanego garażu będzie wybranie odpowiedniego miejsca. Grunt pod garaż powinien być wyrównany i stabilny. Teren nie powinien być grząski czy podmokły, ponieważ niekorzystnie wpłynęłoby to na stabilizację konstrukcji. Jeśli decydujesz się na stawianie garażu w śniegu, dokładnie odśnież miejsce budowy.

 czy garaże blaszane można stawiać zimą

Jak zabezpieczyć garaż blaszany na zimę?

Budowa garażu to jedno, ale trzeba także odpowiednio o niego zadbać. Sezon zimowy jest bardzo wymagający pod kątem panujących warunków atmosferycznych. Zamarzający na powierzchni lód, opady śniegu czy późniejsza odwilż to wyzwania, które mogą sprawić, że garaż będzie uszkodzony.

Aby tego uniknąć, warto zabezpieczyć powierzchnię garażu odpowiednimi środkami antykorozyjnymi. Oprócz tego należy regularnie odśnieżać dach garażu, aby nie dopuścić do przeciążenia konstrukcji.

Dowiedz się więcej: Jak dbać o garaż blaszany?

Ocieplenie garażu

Dodatkowo, aby w garażu nie było wilgoci i aby samochód na pewno nam nie zamarzł, warto zamontować ocieplenie. Możesz skorzystać po prostu z ocieplenia styropianowego odpowiedniej grubości (np. 3-4 cm), a także postawić od środka płyty kartonowo-gipsowe, które jednocześnie poprawią estetykę samego garażu od wewnątrz.

Dlaczego warto mieć blaszany garaż w zimie?

Garaż blaszany montuje się bardzo szybko, jest to też rozwiązanie mimo wszystko ekonomiczne, a do tego przynosi wiele korzyści! Zwłaszcza zimą, gdy codziennie marnujemy czas na odśnieżanie samochodu i skrobanie szyb, taki garaż to dodatkowy luksus. Pomaga zadbać o samochód i utrzymać go w odpowiednim stanie. Tak samo garaż w zimie przydaje się na rowery, na które nie zawsze mamy miejsce w domu. Duży garaż może być też alternatywą dla piwnicy i stworzyć miejsce do przechowywania.

Podsumowanie

Jeśli marzysz o posiadaniu garażu jeszcze tej zimy, nie jest za późno! Tak naprawdę, odpowiednio przygotowana ekipa poradzi sobie z montażem nawet w mrozie czy śniegu, chociaż oczywiście zdecydowanie łatwiej będzie podczas temperatur na plusie. Decydując się na postawienie garażu blaszanego, pamiętaj także o jego konserwacji na zimę.

BLACH-TRANS

Jesteśmy polską firmą, zajmującą się produkcją rozwiązań w zakresie produktów takich jak garaże blaszane, hale magazynowe, wiaty blaszane, kojce dla psów, domki ogrodowe, bramy garażowe oraz wszystkich innych lekkich konstrukcji stalowych na indywidualne zamówienie klienta.