jak velky kotec vybrat pro psa - Jak dobrać wielkość kojca dla psa?
Konsultant klienta

Jak dobrać wielkość kojca dla psa?

 

Zastanawiasz się nad zakupem kojca dla swojego czworonożnego zwierzaka, w którym można by go w razie potrzeby umieścić? W przypadku dużych psów jest to rozwiązanie dość powszechne, które ułatwia życie zarówno psu, jak i jego właścicielom. Dowiedz się, jaki rozmiar kojca dla psa wybrać, aby spełniał on oczekiwania twoje i twojego pupila.

Niektórzy właściciele psów uważają zamykanie psów w kojcach za nieodpowiednie i uważają, że pies cierpi, będąc w zamknięciu, jednak to nie do końca prawda. Większość psów szybko przyzwyczaja się do kojca i traktuje go jako swoje prywatne schronienie i bezpieczne miejsce, do którego wraca i w którym odpoczywa.

Okrucieństwem jest przywiązanie psa do budy, w kojcu ma on swoje miejsce, po którym może swobodnie się poruszać, nie będąc uwiązanym na długość łańcucha.

Powierzchnia kojca dla psa- Praktyczność jest kluczem

Właściciele doceniają praktyczność kojca, w momentach, kiedy przychodzi listonosz, goście lub gdy pies często ucieka z posesji i może komuś wyrządzić krzywdę. Z czasem pies przyzwyczaja się do swojego kojca, tak ja ty przyzwyczajasz się do swojego łóżka. Gdy zapada noc, każdy udaje się do miejsca, w którym czuje się bezpiecznie i przytulnie.

Odpowiednia wielkość kojca dla psa

Kojec dla niewielkich psów nie powinien być mniejszy niż 3 × 3 metry, a dla dużych psów 4 × 3 metry. Tak naprawdę to im większy kojec, tym lepiej, bo pies ma wtedy więcej miejsca do swobodnego poruszania się w jego wnętrzu. Pamiętaj też, że stosunkowo dużo miejsca w kojcu zajmuje sama buda. W kwestii wysokości kojca decyzja zależy głównie od preferencji właściciela, ponieważ to on będzie go czyścił i musi zadbać o to, by móc się w nim w miarę dobrze poruszać.

Drzwi do kojca powinny być duże i łatwe do otwarcia. Zimą możesz mieć problem z oblodzonym łańcuchem, dlatego też warto zdecydować się na zastosowanie zasuwy, której pies nie będzie w stanie odbezpieczyć.

Ponadto kojec powinien mieć co najmniej jedną zakrytą ścianę, w celu ochrony przed wiatrem, deszczem bądź śniegiem. Więcej informacji na temat tego, jak powinien wyglądać kojec, znajdziesz w innych artykułach w zakładce Porady.

Czy wybieg jest niezbędny?

Jeśli pozwalasz psu normalnie poruszać się po ogrodzie, a w kojcu zamykasz go tylko w niektórych przypadkach, wybieg jest niepotrzebny. Jeśli jednak spędzasz większość czasu poza domem, twój pies z pewnością doceni przestrzeń, w której będzie mógł swobodnie się poruszać.

Zalecamy utworzyć wybieg w taki sposób, aby był luźno połączony z podłogą kojca lub budy. Powierzchnią nadającą się do tego celu jest trawa, żwir, piasek lub ich kombinacja. Ogrodzenie powinno zostać wykonane ze standardowej siatki o wysokości 1,8 metra, która musi przylegać do podłoża.

A co z psami wędrownikami? Zwłaszcza psy takie jak jamniki i teriery uwielbiają eksplorować świat i kopać pod ogrodzeniem. Praktycznym i prostym rozwiązaniem jest przymocowanie solidnych pasów z gumy o szerokości 40 cm na całej długości wewnętrznej części ogrodzenia. To rozwiązanie nie jest konieczne dla każdej rasy, ale wystarczająco dobre, aby zabezpieczyć kojec dla psa.

BLACH-TRANS

Jesteśmy polską firmą, zajmującą się produkcją rozwiązań w zakresie produktów takich jak garaże blaszane, hale magazynowe, wiaty blaszane, kojce dla psów, domki ogrodowe, bramy garażowe oraz wszystkich innych lekkich konstrukcji stalowych na indywidualne zamówienie klienta.