jak ma vypadat kotec pro psa - Jak powinien wyglądać kojec dla psa?
Konsultant klienta

Jak powinien wyglądać kojec dla psa?

Jeżeli planujesz wzbogacić swoją rodzinę o czworonożnego pupila, a nie uśmiecha Ci się dzielenie z nim łóżka, warto zastanowić się nad kojcem, w którym poczuje się on szczęśliwy, a ty będziesz mógł spokojnie wylegiwać się na swojej sofie. Kojec to świetny sposób na zapewnienie psom wygodnej, bezpiecznej i funkcjonalnej przestrzeni, w której znajdą one swoje prywatne schronienie. Miejsce to ochroni je przed niepogodą i zadba o to, by pies mógł się prawidłowo rozwijać. Poniższy artykuł pomoże Ci w wyborze idealnego kojca dla twojego zwierzaka. A więc jak powinien wyglądać kojec dla psa?

Jaki kojec dla psa?

Wybór odpowiedniego kojca zależy przede wszystkim od wielkości i rasy psa. Zalecamy umieszczenie kojca w spokojnej części ogrodu blisko domu, aby zwierze miało dobry widok na otaczającą go przestrzeń.

Nie powinno się umieszczać kojców w pobliżu ogrodzenia, przy drodze, chodniku lub ogrodzie sąsiada.

Jaki rozmiar kojca wybrać?

Jeśli wiesz, że będziesz musiał stosunkowo często zamykać czworonożnego przyjaciela w kojcu, lepiej wybrać taki model, w którym będzie wystarczająco dużo miejsca na umieszczenie budy, legowiska i miski z pokarmem. Ważne jest, by zwierze mogło się spokojnie rozciągnąć wewnątrz kojca i by nie odczuwało ciasnoty.

Istnieje duża różnorodność w wymiarach kojców dla psów, ale najczęściej wybiera się te o wymiarach 3×2 m, 6×2 m, do grupy tych największych zalicza się te o wymiarach 9×2 metry. Nasze, korzystne cenowo kojce dla psów są tworzone z myślą o łatwości użytkowania i najlepszej funkcjonalności zarówno dla psów, jak i jego właścicieli.

Cechy odpowiedniego kojca

Każdy kojec składa się z czterech ścian, z czego co najmniej jedną z nich zaleca się zabezpieczyć blachą w celu uchronienia zwierzęcia przed gwałtownym wiatrem, deszczem bądź śniegiem. Rozmieszczenie szczebelków dobiera się zgodnie z wielkością psa, w celu uniknięcia jego zaklinowania lub jakichkolwiek obrażeń.

Dach kojców wykonany jest na ogół z blachy i przechylony na bok, aby zapewnić doskonałe odprowadzanie wody podczas deszczu. Dach zapewni zwierzęciu niezbędny cień, w którym może się zrelaksować nawet podczas upalnego dnia.

Wejście do kojca powinno być wystarczająco szerokie i wysokie, aby właściciel mógł przez nie przejść w celu jego oczyszczenia. Standardowa wysokość wynosi 1,6 lub 1,8 metra. Wejście do kojca powinno być o około 5 cm szersze i wyższe niż sam pies.

Podłoga kojca wykonywana jest najczęściej z drewna, betonu lub kombinacji obu tych materiałów. Drewno przyjemnie ogrzeje zwierze zimą, a beton ochłodzi je latem. Materiały te sprawdzą się również pod względem wytrzymałości.

Z budą czy bez budy?

Kojce dla psów są zwykle wyposażone w wewnętrzną budę, stanowi ona właściwe miejsce dla psa, w którym może on odpocząć lub spać. Wysokość samej budy nie powinna przekraczać wysokości siedzącego psa o 5 cm. Dobrze, gdy buda jest ocieplona i przedzielona niewielkim przedsionkiem, dzięki któremu pies nie będzie wystawiony na działanie wiatru.

Właściwie dobrany kojec sprawi, że Twój pies będzie szczęśliwy, a jak on, to i Ty. Teraz już wiesz, jak powinien wyglądać kojec dla psa, i możesz sprawić swojemu futrzastemu przyjacielowi przytulne mieszkanko.

BLACH-TRANS

Jesteśmy polską firmą, zajmującą się produkcją rozwiązań w zakresie produktów takich jak garaże blaszane, hale magazynowe, wiaty blaszane, kojce dla psów, domki ogrodowe, bramy garażowe oraz wszystkich innych lekkich konstrukcji stalowych na indywidualne zamówienie klienta.