stavebni povoleni pro plechovou garaz - Pozwolenie na budowę garażu blaszanego
Konsultant klienta

Pozwolenie na budowę garażu blaszanego

Jednym z kluczowych zagadnień, które pojawiają się w kontekście budowy garaży blaszanych, jest kwestia pozwolenia na taką konstrukcję. Czy rzeczywiście potrzebne jest pozwolenie na garaż blaszany? Odpowiedź nie jest jednoznaczna i zależy od kilku czynników.

Pozwolenie na garaż blaszany — czy jest potrzebne?

Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj garażu planujesz zbudować. Wszystkie najważniejsze przepisy dotyczące zagadnienia związanego z budownictwem w Polsce znajduje się w dzienniku ustaw Dz.U. 1994 nr 89 poz. 414. To tam znajdziesz informacje na temat wymagań dotyczących garaży i innych budynków tego typu.

Warto ponadto zwrócić uwagę na uwarunkowania w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. W przypadku, kiedy plan zagospodarowania przestrzennego nie jest ustanowiony, należy wystąpić do odpowiedniego organu o decyzję o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu.

Istotne jest też to, że, pomimo iż budowa blaszaka nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, wymaga zaś zgłoszenia do właściwych organów miejskich nie później niż 30 dni przed planowanym terminem rozpoczęcia robót.

Pozwolenie na blaszak — podsumowanie

Podsumowując, decyzja o konieczności pozwolenia na postawienie garażu blaszanego zależy od rodzaju konstrukcji oraz przepisów lokalnych. Zawsze warto skonsultować się z miejscowym urzędem lub specjalistą ds. budownictwa, aby upewnić się, że wszystkie formalności są spełnione zgodnie z obowiązującymi przepisami.

BLACH-TRANS

Jesteśmy polską firmą, zajmującą się produkcją rozwiązań w zakresie produktów takich jak garaże blaszane, hale magazynowe, wiaty blaszane, kojce dla psów, domki ogrodowe, bramy garażowe oraz wszystkich innych lekkich konstrukcji stalowych na indywidualne zamówienie klienta.